Контроль та керування доступом

Системи контролю доступу призначені для обмеження і дозволу переміщення людей в приміщеннях, будівлях і по території об'єкту, що охороняється. Робота системи контролю доступу базується на зчитуванні кодів з ідентифікаторів і їх порівнянні з кодами (даними) закладеними в пам'яті системи для визначення права співробітника або гостя для проходу на територію, що охороняється.
Всім співробітникам, а також відвідувачам компанії, в якій встановлена система контролю доступу, видаються спеціальні електронні перепустки, наприклад, проксиміті ідентифікатори, у вигляді пластикових карток або брелоків, які містять персональні коди доступу. Зчитувачі встановлюються біля входу в контрольоване приміщення, розпізнають код ідентифікаторів. Інформація поступає в систему контролю доступу, яка на підставі аналізу даних про власника ідентифікатора, ухвалює рішення про допуск або заборону проходу співробітника на територію, що охороняється. У разі дозволу доступу, система приводить в дію виконавчі пристрої, такі як електромеханічні замки, турнікети, автоматичні шлагбауми або приводи воріт. Інакше двері блокуються, включається сигналізація і оповіщається охорона.
Системи контролю і управління доступом пройшли тривалий еволюційний шлях від простих кодонабірних пристроїв, керуючих дверним замком, до складних комп'ютерних систем, що охоплюють комплекси будівель, віддалених один від одного.
Сучасні системи контролю і управління доступом по своїх можливостях можуть забезпечити необхідний рівень охорони на крупних об'єктах, що містять сотні точок доступу і тисячі користувачів. Крім цього, системи служать основою для побудови інтегрованих систем безпеки, об'єднуючих охоронну і пожежну сигналізацію, засоби відео контролю і ін.
Системи контролю доступу можуть забезпечити наступний ряд можливостей:
• збір і обробку інформації про переміщення осіб по об'єкту;
• організацію і облік робочого часу;
• управління освітленням, ліфтами, вентиляцією і іншою сервісною автоматикою на об'єкті;
• управління режимами роботи і автоматикою автостоянок.
Автономні системи контролю доступу
Автономні системи призначені для забезпечення контролю і управління доступом в окремі приміщення. Така система складається з автономного контроллера - мікропроцесорного приладу, що зберігає в собі базу даних ідентифікаторів і керує роботою решти елементів системи. Як виконавчий пристрій використовується електромагнітний замок, або клямка. Для ідентифікації користувача використовуються різні типи карт з відповідними зчитувачами (магнітні, проксиміті, штрихові). Контроллер працює як правило з одним зчитувачем на вхід (зчитувач на вихід використовується лише в особливо важливих приміщеннях); для відкриття замку зсередини приміщення зазвичай використовується або кнопка, або датчик-комутатор руху. Для забезпечення правильності роботи всієї системи використовується датчик положення дверей. Для забезпечення нормального режиму роботи системи контролю доступу двері оснащуються доводчиком, а контролер - резервним джерелом живлення.
Мережеві системи контролю доступу
Мережеві системи призначені для забезпечення контролю і управління доступом на крупних об'єктах (банки, установи, підприємства). Виділяють чотири характерні типи точок доступу, де може бути застосований контроль:
• прохідні;
• офісні приміщення;
• приміщення з підвищеним рівнем безпеки;
• об'єкти на вулиці (ворота, шлагбауми для автостоянок і т.д.).

Прохідні
Прохідні призначені для контролю доступу при вході на об'єкт. В більшості випадків тут використовуються турнікети або шлюзи, і як правило, присутня охорона, яка проводить додаткову візуальну перевірку і стежить за виникненням критичних ситуації. При великій кількості службовців виникають проблеми з пропускною спроможністю, тому додатковий контроль проводиться тільки для відвідувачів. Турнікети можуть бути напівростового типу, рідше використовуються турнікети з перекриттям отвору в повне зростання. Турнікети в більшості своїй не забезпечують фізичного перепону для проникнення, а служать тільки для впорядковування потоку людей і допомагають службі охорони контролювати вхід на об'єкт. Таким чином, основне їх завдання - обмежити можливість проходу декількох чоловік по одному пропуску (ідентифікатору). Турнікети можуть бути обладнані засобами сигналізації, що спрацьовують при спробах обходу (перестрибуванні). Для цього використовуються ІЧ - бар'єри, вагочутливі датчики та ін. Шлюзи або кабіни відносяться до пристроїв блокуючого типу, що перегороджують. Вони можуть при необхідності затримати людину в точці доступу. Шлюзи застосовуються на об'єктах з підвищеним рівнем безпеки. При цьому вони часто оснащуються додатковими засобами контролю (металлодетекторамі, детекторами вибухових і радіоактивних речовин і т.п.). На прохідних може виникнути потреба у відео контролі. При цьому введення коду, або зчитуванні ідентифікатора користувача, супроводжується виведенням зображень з бази даних і з відеокамери на монітор охоронця, (режим відеоідентифікації), який проводить їх порівняння. Для підвищення рівня безпеки застосовується дворівнева ідентифікація (наприклад, карта і код, карта і вага).
Офісні приміщення
Як правило, в самих офісних приміщеннях потрібний невисокий рівень захисту. Тут можна застосувати електромагнітні замки та зчитувачі дистанційного типу з великою відстанню зчитування (для того, щоб службовці не виймали картки з кишені - принцип вільних рук). Як виконавчі пристрої можуть застосовуватися електромагнітні клямки або електромагнітні замки.
Особливо важливі приміщення
У особливо важливих приміщеннях повинне застосовуватися багаторівневе встановлення особи (не менші два рівні), при необхідності - з біометричною ідентифікацією і клавіатурними зчитувачами. Тут також може використовуватися принцип "доступу двох або більше осіб". Клавіатурні зчитувачі, хоч і вважаються недостатньо захищеними від різних маніпуляцій (підбір коду, спостереження), мають певні переваги, наприклад, розрядність коду може бути вибрана довільно, причому код встановлюється користувачем і невідомий оператору системи.
Об'єкти на вулиці
Особливість даних об'єктів обумовлена застосуванням спеціальних пристроїв (автоматичні ворота, шлагбауми, протитаранні пристрої), що загороджують, а також спеціального кліматичного виконання зчитувачів і іншої апаратури для вуличної роботи. Як об'єкти контролю на вулиці може служити автотранспорт. Контроль доступу є невід'ємною частиною системи безпеки

 

Ваше имя (обязательно)

Ваш E-Mail (обязательно)

Тема

Сообщение

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>